Image module

Pogrzeb dziecka utraconego

Rodzice po poronieniu mają prawo pochować swoje nienarodzone dziecko, niezależnie od czasu trwania ciąży. Mają też prawo ubiegać się o zasiłek pogrzebowy.

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy ze swoich praw po poronieniu i nie wie, że jest możliwe pochowanie dziecka po poronieniu. Okazuje się, że każda para po utracie dziecka może skorzystać z tego przywileju – na gorzowskim cmentarzu komunalnym od 2016 roku istnieje specjalne miejsce pamięci – grób dzieci utraconych.

Pomoc po stracie

Staramy się zapewnić profesjonalną obsługę będąc w pełni świadomi, że w tym trudnym okresie każdemu potrzeba wsparcia. Indywidualne reakcje na żałobę mogą się znacznie różnić, ale często zwyczajna rozmowa potrafi przynieść wiele korzyści i ulgi. Zachęcamy do skorzystania z wsparcia psychologicznego podczas bezpośredniego spotkania ze specjalistą, poprzez kontakt telefoniczny lub online.

dowiedz się więcej...
Image module

Formalności związane z pochówkiem

Aktualnie rodzice mają dwie drogi prawne, które pozwolą im pochować dziecko w grobie dziecka utraconego.

Można odebrać w szpitalu kartę zgonu dziecka po poronieniu i zorganizować pogrzeb na własną rękę lub zlecić to naszemu personelowi, by mieć czas na spokojne przeżycie żałoby.

Możliwe jest także zarejestrowanie dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego i odebranie zasiłku pogrzebowego, pod warunkiem, że znana jest jego płeć.