Image module

Asortyment trumien

Szeroka oferta trumien na ekspozycji w naszej siedzibie daje możliwość wyboru wzoru, rodzaju drzewa, oraz koloru trumny zgodnie z preferencjami naszych klientów.

Wybór trumny to przede wszystkim odpowiedź na pytanie – w jakiej formie odbędzie się pochówek osoby zmarłej. Kremacja wymaga od nas wyboru trumny lżejszej, nielakierowanej. Obrządek tradycyjny to trumna cięższa, z okuciami, zamykana i odporna na warunki, w których będzie musiała spocząć. Trumny różnią się między sobą rodzajem drewna, z którego zostały wykonane oraz wzoru według którego stolarz je konstruuje. Często kształt i rozmiar trumny podyktowany jest budową ciała osoby zmarłej. Osobna kategoria trumien to te przeznaczone dla dzieci. Zwykle są białe, mniejsze. Podobnie wygląda sytuacja trumien przeznaczonych do ekshumacji. Zazwyczaj szczątki, które się ekshumuje są już skromniejsze niż w momencie pochówku, szczególnie przy glebie mokrej, gliniastej. Ostatnia kategoria trumien z jakimi możemy się spotkać to te, w których zwłoki będziemy transportować międzynarodowo. Przepisy wymagają, aby materiał na nie był metalem, a w ich środek wkłada się również metalowy wkład. Na wysokości twarzy osoby zmarłej umieszcza się szybkę, która ma ułatwić identyfikację zmarłego. Trumny metalowe są bezwzględnie hermetycznie zaplombowane i zamknięte. Poniżej przedstawiamy zdjęcia przykładowych trumien w asortymencie. Proszę wziąć pod uwagę, że z upływem czasu asortyment się aktualizuje, a jedne wzory zastępowane są przez inne – odświeżone w materiałach i stylistyce.

Budowa grobowca

W pochówkach trumnowych oferujemy także grobowce betonowe. Wtedy ściany grobu obłożone są betonowymi płytami. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Image module