Image module

Ekshumacje

Nasza firma świadcząc kompleksowe usługi pogrzebowe ma w swojej ofercie również możliwość wykonania ekshumacji – tj. przeniesienia szczątków z jednego miejsca pochówku do innego.

Ekshumacja polega na wydobyciu zwłok lub szczątków z grobu lub miejsca tymczasowego pochówku w celu przeniesienia ich i pochowania w innym miejscu albo przeprowadzenia oględzin lekarsko-sądowych.

Formalności związane z ekshumacją

Ekshumacja to problem jednocześnie dotkliwy dla bliskich zmarłego i niejasny w kwestii formalnej. Aby przeprowadzić ekshumację zwłok – np. w celu przeprowadzenia kremacji – należy wykonać szereg czynności regulowanych prawnie. Nasz personel przeprowadzi kompleksowo tę procedurę na Twoje zlecenie.

Nasz zakład pogrzebowy wykonuje ekshumację na terenie całej Polski. Powszechnie przyjęta zasada dotycząca możliwości dokonania ekshumacji to około 10 lat od pochowania (w przypadku gleb mokrych i gliniastych jest to 20 lat). Wykonanie ekshumacji możliwe jest od 15 października do 15 kwietnia.

Wszystkie formalności związane z ekshumacją możesz załatwić w naszej siedzibie, przy ulicy Żwirowej 21 c w Gorzowie Wlkp. Znamy obowiązujące procedury i posiadamy stosowane kwalifikacje do przeprowadzania ekshumacji. Zapraszamy do kontaktu: +48 531 555 231.