Image module

Toaleta pośmiertna

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie przygotowania ciała zmarłej osoby do pogrzebu.

Historia toalety pośmiertnej wszystkim nam kojarzy się jeszcze ze Starożytnym Egiptem. To właśnie tam, kapłani i specjalnie wyznaczone osoby zajmowały się tanatopraksją w celu przygotowania ciała do przejścia na drugą stronę. W innej formie jednak wciąż przykłada się szczególną uwagę do zadbania o naszych zmarłych bliskich. Toaleta pośmiertna to obowiązkowy proces przygotowania zmarłego do tradycyjnego pochówku (pogrzeb tradycyjny). Przygotowanie polega na toalecie osoby zarówno pod kątem estetycznym, jak i profesjonalnym. Posiadamy w naszej infrastrukturze zarówno odpowiednie pomieszczenia do przeprowadzenia tej przedśmiertnej praktyki jak i osobę przeszkoloną do wykonywania tego odpowiedzialnego zabiegu. W trakcie Toalety pośmiertnej przebieramy zmarłego w ubrania, które dostarczą Państwo przed pochówkiem. Mężczyźni zostają podgoleni. Każdy zmarły zasługuje na drobne czynności fryzjerskie czy kosmetyczne wokół twarzy. Dzięki tym czynnościom i zabiegom podczas ostatniej drogi nasz bliski wygląda naturalnie.  

Chłodnia i prosektorium

Budynek naszej firmy posiada w swojej infrastrukturze pomieszczenie przystosowane do obsługi toalety pośmiertnej. Nasza pani technik dokłada wszelkich starań by ciało było przygotowane do ostatniej drogi w jak najlepszy sposób.

Zarówno przed zabiegiem jak i już po zabiegu w oczekiwaniu na Ostatnie Pożegnanie ciało przechowywane jest w sterylnych warunkach, w chłodni o parametrach i charakterystyce wyznaczonej przez najwyższe standardy. Gorzowski Dom Pogrzebowy posiada własną chłodnię, a co za tym idzie, nie jesteśmy uzależnieni od żadnej instytucji, ani podmiotu.

Image module