Image module

Krematorium

Kremacja ciała to najstarszy sposób obrządku wokół pogrzebowego. Znany jest w każdej kulturze oraz na przestrzeni wszystkich czasów. W Europie i na świecie wciąż bardzo popularny, w Polsce powracający do łask. Krematorium to miejsce, w którym po raz ostatni zmarły znajduje się w trumnie. Tam w odpowiednich warunkach i starannie przygotowanym środowisku podczas kremacji ciało bliskiego zostaje skremowane i złożone w urnie.

Powodów dla których osoby decydują się na kremacje jest wiele. Od woli zmarłego, przez chęć złożenia prochów do grobu lub grobowca w którym nie ma więcej miejsca na pochówek tradycyjny, po chęć przetransportowania i złożenia prochów zmarłego w innym miejscu niż przy nowej bramie Cmentarza komunalnego w Gorzowie Wielkopolskim. Na naszym cmentarzu znajduje się również eleganckie, a zarazem subtelne Kolumbarium Cmentarz  Gorzów. Wybierane jest często przez osoby, które nie mieszkają na miejscu, i chciałyby powierzyć opiekę nad miejscem pochówku Cmentarzowi. Charakterystyczne jest również miejsce pochówku z nagrobkiem, ponieważ pod urnę nie trzeba wykopywać tak głębokiej mogiły jak w przypadku pochówku tradycyjnego.

Ponadto w przypadku pochówku urnowego na wykupionym miejscu na cmentarzu możemy dla klientów zaoferować kryptę betonową. Ta betonowa konstrukcja „chowana” jest w ziemi. Do krypty zmieści się 5 urn.

Proces spopielania odbywa się w nowoczesnym piecu, sterowanym komputerowo. Piec spełnia bardzo surowe wymagania norm ekologicznych. Oferujemy wybór trumien kremacyjnych drewnianych stworzonych specjalnie do wykorzystania w procesie kremacji. Produkt ten jest nielakierowany, by w jak największym stopniu chronić środowisko.

Pokój pożegnań

Posiadamy klimatyzowany pokój pożegnań z możliwością okazania ciała oraz kilkunastosekundowego podglądu momentu wprowadzenia do kremacji.

Opcjonalnie przed ostatnią drogą, istnieje możliwość pożegnać się ze zmarłym w specjalnym pomieszczeniu zwanym pokój pożegnań – można w nim spędzić również czas kremacji. To niezwykle intymna i wzruszająca chwila. Właśnie dlatego pokój pożegnań gwarantuje Państwu spokojne i komfortowe wzięcie udziału w ceremonii spopielenia. Z pokoju pożegnań mamy możliwość widoku na ostatnie sekundy zanim trumna zostanie wprowadzona do kremacji.

W naszej ofercie znajdą Państwo także możliwość przetworzenia prochów zmarłych w diamenty pamięci oraz szeroki asortyment urn i relikwiarzy.

ZOBACZ WYBÓR URN
Image module